Матіос запропонував перевірити жителів Донбасу на поліграфі

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос запропонував перевіряти за допомогою спеціальної програми українців на предмет співпраці з окупантами в захопленому гібридними військами РФ Донбасі. Про це він заявив в ефірі телеканалу 112 Україна.

«Зараз верховний головнокомандувач Петро Олексійович дав доручення і зараз багато хто займається тим, як відсіяти тих людей, які вимушено живуть в режимі окупації, від тих, хто вимушено працює вчителем в школі, і той, хто свідомо організовує фейковий вибори і збирає податки», — сказав Матіос.

За його словами, зараз в Одесі на базі одного інтелектуально-наукового центру розроблена програма за принципом проходження поліграфа на комп’ютері будь-яких свідомих людиною, який за певним алгоритмом реагує на перелік питань.

«І реакція на ці питання дає відповідь — говорить щиро або нещиро. Для цього потрібен комп’ютер і півгодини на одну людину. Доведеться пропустити через поліграф все населення, тому що сусід на сусіда стукати буде, ображатися буде і мстити буде, тому що такі реалії України», — підкреслив Матіос.

Матіос зазначив, що за різними підрахунками в ОРДЛО живе від 4 до 7 млн ​​людей.

«Держава Україна повинна дати оцінку — колабораціоністи вони чи ні, працювали вони на окупаційну владу Росії, і чи є в їхніх діях складу злочину — будь-якого, не тільки тяжкого та особливо тяжкого», — сказав він.

Він вважає, що кожен житель повинен проходити поліграф після того, як на окупованій території Донбасі з’являться миротворці ООН.