«Матіосія — це стан душі». Суд призначив експертизу «фекального» поста Головного військового прокурора

Шевченківський районний суд задовольнив клопотання про експертизу однієї з публікацій головного військового прокурора України Анатолія Матіоса на своїй сторінці в Facebook. Відповідне прохання ініціював журналіст Данило Мокрик. Нагадаємо, раніше він подав запит в Генпрокуратуру за все з п’ятьма питаннями, що стосуються відео, розміщеного на каналі прокуратури в Ютубі «Податкові схеми Клименка. Як це було». Питання були задані наступні:

— Хто автор цього відео?

— На яких умовах велася співпраця з автором цього відео?

— Яким саме чином був обраний автор цього відео?

— Якщо умови співпраці були на комерційній основі, то звідки були виділені гроші на створення цього матеріалу?

— Чий голос читає закадровий текст в цьому відео?

Цей запит настільки обурив Анатолія Матіоса, що він не просто зірвався на брутальну лайку на адресу журналіста, а ще й, явно смакуючи кожне слово, кілька разів перерахував слово «какашка» усіма відомими йому синонімами.

«Ріденьке-ріденьке, як жовтавий продукт життєдіяльності немовлят (лайно, кал, фекалії, екскременті-сукупність відходів життєдіяльності и не перетравлюваніх залишків їжі тварини и людини, що виділяються у зовнішнє середовище з дистального Закінчення кишечника в процесі акту дефекаціі)» — написав Головний військовий прокурор країни. Орфографія автора збережена.

Після цього журналіст Мокрик направив до суду клопотання про експертизу цього поста Головного військового прокурора. Шевченківський райсуд призначив відповідну процедуру у київському науково-дослідному інституті судових експертиз. У той же час Мокрик зазначив, що представники Матіоса намагалися протестувати.

«Ось представниця, наприклад, витягнула Цивільний процесуальний кодекс, і давай посилатися на ст. 183 — мовляв, в клопотанні треба вказати адресу проживання відповідача. А у нас, значить, адреса не вказана. Тому — розстріляти! Якщо ви відкриєте ст. 183 ЦПК , то дізнаєтеся, що адресу треба вказувати, так. Але відповідача, а того, хто клопочеться. Мінімальний такий нюанс. Здається, «Матіос» — це стан душі, яке передається разом з дорученнями на представництво», — написав журналіст.