Альтернативна біографія Анатолія Матіоса

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос має шалений антирейтинг серед суспільства України. Він займав керівні пости і при Кучмі, і при Ющенку, і при Януковичі, і зараз. Практично на кожній новій посаді довше за рік Матіос не затримувався, та встиг нажити безліч прізвиськ, що давали йому і підлеглі, і дружина, і українське суспільство: «Пледік», «Толя-тепловізор», «Толя-сова», «Толя-2 лимона» та багато інших.

Анатолій Матіос

Народився 13 лютого 1969 року у с. Розтоки Путильського району Чернівецької області.

Мати — Павлина Мейшес.  Є брат-близнюк Олег Матіос, але про нього майже нічого не відомо. Марія Матіос — старша сестра, улюблена письменниця Віктора Ющенко і депутат Верховної Ради. Його прадід — солдат австрійської армії.

Павліна Матіос (Мейшес)

Після закінчення у 1984 році  Розтоківської середньої школи вступив до Чернівецького музичного училища та здобув освіту диригента. Він міг би бути диригентом хорового співу в райцентрі та ніколи не мати відношення до української армії.

Пізніше 1988 – 1990 роки – Матіос проходив військову службу в Збройних Силах СРСР.

Вищу освіту Матіос отримав у 28 річному віці (у 1997 році) в Чернівецькому державному університеті ім. І.Федьковича. Закінчив цей університет Матіос заочно. Лише перший курс Анатолій Васильович відучився на юридичному факультеті на денній формі навчання, а далі — аж до 1997 року пішов заочно. Цей же юрфак Чернівецького університету закінчили Арсеній Яценюк і Андрій Пишний.

 

У 1997 році розпочав роботу в органах прокуратури помічником прокурора м.Чернівці.

1998 – 1999 роки – старший слідчий прокуратури м. Чернівці.

1999 – 2000 роки – старший слідчий прокуратури Чернівецької області.

Анатолій Матіос

2000 – 2001 роки – старший прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ та податкової міліції при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства управління нагляду за законністю оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства прокуратури Херсонської області.

2001 рік – старший прокурор відділу роботи з кадрами прокуратури Херсонської області.

2001 рік – заступник начальника відділу нагляду за додержанням законів спеціальними підрозділами по боротьбі з організованою злочинністю прокуратури Херсонської області.

2001 рік – заступник начальника відділу нагляду за виконанням законів спецпідрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією управління нагляду за законністю оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства прокуратури Херсонської області.

2001 рік – прокурор Високопільського району Херсонської області.

2001 – 2004 роки – начальник відділу нагляду за виконанням законів спецпідрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією управління нагляду за законністю оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства прокуратури Херсонської області.

2004 рік – начальник відділу нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство прокуратури Херсонської області.

2004 рік – заступник начальника відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство прокуратури міста Києва.

2005 – 2008 роки – начальник відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та державної прикордонної охорони при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства прокуратури м. Києва. Зайняв посаду в СБУ Матіос завдяки сестрі Марії. У цей самий час Матіос створив з соратниками детективне агентство. Це агентство фактично збирало компромат на суддів, на людей при владі, саме тому кількість компромату, яке є в руках у Матіоса на сьогоднішній день, — величезна, і це теж причина того, що він постійно при посадах.

У 2007 році екс-президент України Віктор Ющенко присвоїв Матіосу почесне звання заслуженого юриста України.

Практично на кожній новій посаді він довше за рік не затримувався, легко крокуючи по кар’єрних сходах вгору, незважаючи на майдани і зміну влади, був задіяний в різних областях України. Кажуть, що такому ходу речей завжди допомогала сестра Марія та вміння самого Анатолія Матіоса добре збирати компромат як на своїх ворогів і конкурентів, так і на власне керівництво.

2008 рік – начальник УСБУ у Львівській області.

2008 – 2009 роки – начальник УСБУ в Одеській області.

2009 – 2010 роки – перший заступник ГУ “К” СБУ у м. Києві.

2010-2011 роки – відряджений з органів СБУ на посаду радника голови Вищого адміністративного суду України.

2011 – 2014 роки – відряджений з органів СБУ на посаду заступника керівника Головного контрольного управління Адміністрації Президента України Віктора Януковича. Згідно з наказом колишнього глави СБУ Валерія Хорошковського, в 2011 році він був відряджений до Адміністрації Президента. Підрозділ, в якому працював Матіос, займався перевіркою виконання указів і розпоряджень президента Януковича.

Віктор Янукович

У лютому 2014 року голова СБУ Якименко направив прохання відкликати генерал майора Матіоса з посади заступника начальника управління головного контрольного управління Адміністрації президента в розпорядження СБУ України для подальшого проходження військової служби. Але сам Матіос повертатися до СБУ відмовився, фактично дезертирував і пішов переховуватися на Майдан

26 червня 2014 року був призначений заступником Генерального прокурора України – начальником Головного управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату та нагляду за додержанням законів у воєнній сфері та затверджено членом колегії Генеральної прокуратури України.

Після революції 2013-2014 років Анатолій Матіос не потрапив під люстрацію, не зважаюч на тривалу службу під керівництвом Віктора Януковича, а навпаки, отримав підвищення та 26 серпня 2014 року був призначений Головним військовим прокурором України. Це йому вдалося завдяки чесній праці на народного депутата України, а раніше очільника адміністрації президента Януковича Сергію Льовочкину.

Сергій Льовочкін

01 грудня 2017 року присвоєно військове звання генерал-полковника юстиції (Указ Президента України №395/2017)

Одружений з листопада 2014 року. Дружина Матіоса — одна з найуспішніших жінок Херсонщини Ірина Барах. Саме вона номінально володіє бізнес-імперією військового прокурора та чекала на одруження із Матіосом 12 років, рівно на стільки ж вона його і старше.

Станом на 2018 рік Анатолій Матіос став найбагатшим прокурором України. Рухоме майно родини Матіосів оцінено приблизно в 93,8 млн грн. А дохід його і сім’ї в 2017 році — майже 73 млн грн. У Матіосів — 14 га землі і більше 1000 кв. м нерухомості. Та майже всі гроші в сім’ї, якщо вірити його декларації, заробляє його дружина — Ірина Барах.

Незважаючи на те, що одружився він офіційно лише в 2014-му році, знайомий зі своєю дружиною він дуже давно. Ще до того, як вона відкрила майже всі свої підприємства. Сталося це в період з 2001 по 2004 роки. Якраз в цей час Анатолій Матіос працював в Харкові. Далі він перемістився в Київ.

Керуючою компанією бізнесу прокурорського сімейства є підприємство «Поліекспо». На його сайті вказано, що воно є координуючим підприємством Агроал’янс, до складу якого входять підприємства «Таврійська перспектива», «Тягнінское ХПП» (елеватор), ТОВ «Зерно Таврії» і ТОВ «Астра-Л». В єдиному реєстрі юридичних осіб зазначено, що підприємство припинило свою діяльність, а його наступником є ​​«Поліекспо».

Сільським господарством займається і підконтрольне дружині прокурора підприємство «Сан і Сан Маріуполь ЛТД».

Анатолій Матіос з дружиною Іриною Барах

Головний віськовий прокурор Анатолій Матіос не стидається декларувати свої доходи. Головним фінансовим добувачем в родині є його дружина Ірина Барах, з якою вони познайомилися вже давно — понад 10 років тому. Незважаючи на те, що Матіос був одружений, у нього було друге життя.

За декларацією 2014 року, головний військовий прокурор України отримав за рік понад 264 тисячі  гривень. А його дружина — 34,7 мільйони гривень. Пристойна сума грошей — по 2,891 мільйони гривень на місяць або по 96 тисяч гривень в день.

Тоді чому живуть в орендованому будинку на Київщині? Ірині Барах належить квартира в Києві площею 131 метр квадратний. Однак проживає пара в смт Козин Обухівського району в особняку площею 514 метрів квадратних, облаштованим шикарною дорогими меблями, з ділянкою 3100 квадратних метрів.

Ірина Барах

У 2015 році Матіос задекларував дачу площею 182 квадратних метри, яка знаходиться в столиці. Є у них в Києві ще й земельна ділянка площею 606 квадратних метрів і площею 965 квадратних метрів в селі Нижча Дубечня Вишгородського району Київської області. Тут, до речі, ціни на землю і нерухомість більш скромні, ніж в Козині.

Згідно електронної декларації 2015 року, бізнес-леді Ірина Барах є також власницею земельної ділянки, яка знаходиться в Липівці Київської області. Його «скромна» площа — 134 тисячі 180 квадратних метрів.

«Цінний актив» Матіоса володіє також херсонської квартирою площею 82 квадратних метра, і ще — офісом площею 115 квадратних метра. У декларації значиться також столичний гараж площею 80 метрів квадратних.

Дивіденди подружжя на «Ампір» склали в 2015 році 22,3 мільйони гривень. На підприємстві «Поліекспо» — 10 мільйонів гривень. Всього Ірина Барах є власницею 7 компаній і 5об’єктів нерухомості.

Матіос Анатолій Васильович задекларував в 2015 році Nissan X-Trail (2008 р.в.), Chevrolet Lacetti (2005 р.в.) і старенький вантажний ЗІЛ. В цьому році зарплата військового прокурора України в порівнянні з попереднім роком зросла майже вдвічі і склала 410 тисяч гривень.

За декларацією за 2016 рік, Матіос зберігає 600 тисяч доларів готівкою. Земельні ділянки та нерухомість залишилися колишніми. А замість старих машин сім’я їздить на «Мерседесі» G55AMG 2010 р.в, який був куплений за 690 тисяч гривень.

Як бачимо, за вірне служіння Адміністрації Януковича, Матіос був добре винагороджений: отримав дачу, квартиру, земельну ділянку… Чого тільки варта колекція швейцарських годинників елітних виробників, не кажучи вже про соболинні і норкові шуби дружини, цінні картини і дорогих ексклюзивних меблів.

У 2017 році дружина дарує йому за декларацією понад 682 тисячі гривень — непоганий подарунок. До речі, ця сума схожа з вартістю «Мерседеса», купленого у 2016 році.

Не варно сумніватися, чи зароблено все це майно чесною працею? За словами Матіоса, йому не соромно за свою дружину, яка так багато заробляє, оскільки «відносини з жінкою не базуються на грошах».

Згідно з декларацією за 2012 рік сестри Матіоса, Марії Василівни, сума її сукупного доходу за рік склала 77 тисяч пгривень. Заробітна плата — 11 тисяч гривень. Площа земельної ділянки — 606 квадратних метра. Будинок — площею 165 квадратних метра. На її рахунку в банку зберігалося тоді 37 тисяч гривень.

Марія Матіос