Журналісти розповіли, як військова прокуратура проігнорувала розслідування корупції в Укроборонпромі

Журналісти програми «Наші гроші» ( «Bihus.Info») з’ясували, що відомо про роль податкової, СБУ, прокуратури і НАБУ в так званій справі «Гладковського-Жукова-Рогози» про розкрадання 250 млн гривень (більше $9,5 млн) в оборонці.

Остання частина розслідування проекту присвячена правоохоронним органам, які, як стверджують журналісти, вже кілька років знали про угоди сина екс-заступника глави РНБО Олега Гладковського Ігоря і його «бізнес-партнерів».

«Якщо покопатися в судовому реєстрі, то стане очевидним: за роки функціонування схеми Гладковського-Жукова-Рогози в цій країні не залишилося органу, який би ще не брався за схеми хлопчиків. Податкова, Нацполіція, прокуратура, СБУ, НАБУ (Національне антикорупційне бюро) — всі вони починали, але всі вони або закопували, або спускали розслідування на гальмах», — заявила автор розслідування Леся Іванова.

Вона підкреслила, що листування учасників схеми свідчить про те, що розслідування «скисали не безкоштовно», а в основному мова йшла про хабарі по 10-20 тисяч доларів США за раз. Гроші в листуванні учасники схеми, для конспірації або просто жартома, називали «цукерками». «Цукерки в зеленій обгортці», судячи з усього, позначали долари.

Військова прокуратура під керівництвом Анатолія Матіоса тричі намагалася розслідувати діяльність героїв розслідування «Bihus.Info». Вперше слідчі військової прокуратури взялися за «Оптімумспецдеталь» в кінці 2015 року. Як стверджують журналісти, слідчі прокуратури зачепилися за одну поставку з багатьох, всього на 5 млн гривень ($ 190 тис.). Але за півроку, які тривало слідство, розтрати так і не знайшли. Встановили тільки фіктивну власницю проміжної фірми, якоїсь ТОВ «Промомаркетгруп», по якій і проходили поставки. Як розповіла жінка журналістам «Наших грошей», їй пообіцяли платити тисячу гривень ($ 38) на місяць за те, що вона буде підписувати документи як директор і бухгалтер фіктивної фірми.

Взимку 2017 року військова прокуратура взялася за «Оптімумспецдеталь» вдруге. Тепер все було серйозніше. У справі фігурували збитки, нанесені чотирьом оборонним заводам, на 300 млн грн ($ 11,4 млн). Але врешті-решт це справа військова прокуратура перенаправила тієї ж податкової.

А навесні 2017 року центральному офісі Укроборонпрому військова прокуратура провела обшук. Слідчі шукали документи саме по «Оптімумспецдеталі».

Але і це справа нічим не закінчилася, а сама постанова про те обшуку, як кажуть журналісти, взагалі безслідно зникло з електронного реєстру.